2019 / podzim
13. hrací týden
25.11. - 5.12.
5.Dliga

Papírové předpoklady vzaly totálně za své. Opatovští kanonýři se s rolí favorita moc nepopasovali a jen díky zlepšeným výkonům v druhé polovině sezony se vyhnuli bojům o záchranu. Dost za očekáváním zůstalo třeba i Penco. Místo nich dominovali skupině ambiciózní nováčci, kteří se všichni vměstnali do horní poloviny tabulky. Nejúspěšnější byl nakonec GE Team, který obsadil díky velmi solidním výkonům v útočné i obranné fázi a formě brankáře Ricciardiho druhé místo a na jaře si tak premiérově zahraje ve čtyřce. Lepší byl pouze Serval, který nechal zapomenout na nevyvedenou jarní sezonu, za celý podzim prohrál pouze jednou a v posledním kole si pojistil vítězství ve skupině výhrou nad Kágéčkem. To mělo přitom v zápase o všechno situaci ve svých rukou, když za stavu 0:2 hrálo ve druhém poločase desetiminutovou přesilovku, tu ale nevyužilo a následně inkasovalo potřetí. Přesto je konečná třetí příčka pro nováčka super výsledek, na co navazovat budou mít na jaře také Rebel Circus a Cerveza. AC SK Viktoria 1905 zopakovala jarní záchranu last minute a po výhře nad Rebelem si udržela pětku i pro další sezonu. Žádné štěstí ale netrvá věčně, to by si měli borci pamatovat. Svátečnímu mančaftu tak už nebyl nic platný ani dvoubodový zisk proti Cerveze, na povedené jaro navázat nedokázal a sestupuje. Padá i HNK Praha, které se na jaře zázrakem dokázalo udržet, na druhý pokus už to ale nevyšlo. Footside vyhrálo za celý podzim jen jednou a zaslouženě skončilo ve skupině poslední.